Taking too long? Close loading screen.
جی استایلیش
فرصتی برای بهتر دیده شدن شما

هفتمین برند دنیا چی می‌تونه باشه؟

هفتمین برند دنیا چی می‌تونه باشه؟

سلام به دوستان خوب وعلاقه‌مندان جی‌استایلیش هر چه قدر که ما از مد و دنیای اون خبر داشته باشیم بهتر میتونیم از اونها استفاده کنیم. چون هر کسی بنا به سبک و سلیقه‌ای که داره انتخاب برند هم می‌کنه. اینار از برند بربری صحبت می‌کنیم و حاشیه‌های مربوط به این برند رو بررسی می‌کنیم.

توماس بربری (Thomas Burberry) متولد ۲۷ آگوست ۱۸۳۵ در دهکده بروکهام گرین (Brockhamgreen) در نزدیکی شهر لندن بود. او بعد از گذراندن دوران نوجوانی در یک خیاطی کوچک در سال ۱۸۵۶ یک فروشگاه لباس در بیسینگ استاک/ همشایر باز کرد.

توماس در سال ۱۸۸۰ پارچه جدید و ضدآب گاباردین (Gabardine) را ابداع نمود. لوگو برند بربری در سال ۱۹۰۴ به ثبت رسید.

گروه بربرى (Burberry Group PLC) یک خانه مد لوکس انگلیسى است که مقرر اصلى این تشکیلات در لندن-انگلستان واقع مى باشد. تمرکز اصلى خانه مد بربرى بر روی توزیع و تولید محصولات از جمله کت ترنچ (Trench Coat: معروف ترین محصول این برند)، لباس های ردی تو ویر یا پوشاک آماده (ready-to-wear)، اکسسورى، عطر، عینک آفتابی و لوازم آرایشی را شامل مى شود و در ضمن بربرى در ٥١ کشور جهان فروشگاه دارد.

در سال ٢٠١٥ میلادى، برند بربرى در رتبه بندى برترین (با ارزش ترین) برندهاى جهان در کنار برندهایى همچون لویى ویتون (Louis Vuitton) و پرادا (Prada) در جایگاه ٧٣ این فهرست قرار گرفت. و از لحاظ معروفیت در جایگاه 7ام است.

توماس بربرى دو بار ازدواج کرد بود که اولین بار با کاترین هانا نیومن (Hannah Newman) و دومین بار با مری مارشال (Mary Marshall) ازدواج نمود که درضمن او از ازدواج اول خود دو پسر و چهار دختر داشت. 

توماس بربرى متولد دهکده ى براکهم گرین (Brockham Green) در نزدیکی دورکینگ (Dorking) واقع در جنوب شرقى انگلستان بود و  در مدرسه دهکده ى براکهم گرین تحصیل کرده بود. قبل از راه اندازى کسب و کار خود در  دوران نوجوانى به عنوان یک شاگرد در مغازه پارچه فروشى مشغول به کار شد.

در دهه ١٩٢٠ میلادى طرح مشهور شطرنجی (چهار خانه) بربری بروى محصولات این برند نمایان شد که به یکى از نمادهاى این برند تبدیل شد که سال هاى مونوگرام مشهور بربرى بود و به عنوان یکى از نمادهاى بربرى همراه شناخته مى شود.در طول دهه ١٩٧٠ میلادى و ١٩٨٠ میلادى، بربرى با تولیدکنندگان در سراسر جهان قرارداد هایى امضا کرد تا برخى از محصولات جانبى موجود در مجموعه های خود را همچون کت و شلوار، پیراهن، لباس ورزشی، شلوار، اکسسورى برای آقایان، خانم ها و کودکان را خارج از انگلستان تولید کنند.

بربرى همچنین به ویژه به عنوان طراح لباس های هوانوردان شناخته مى شود. در سال ١٩٥٥ میلادى، بربرى یک حکم سلطنتی را توسط ملکه الیزابت دوم (Elizabeth II) دریافت نمود که طبق این حکم این برند به عنوان یک خانه مد لوکس منتخب خاندان سلطنتى بریتانیا شناخته مى شود و سپس براى بار دوم این حکم توسط شاهزاده ولز (Prince of Wales) چالز (Charles) به این خانه مد اعطا شد.

و در آخر اگر شما هم دنبال این سبک هستی می‌تونی از این برند پیروی کنی و یا اگر فکر می‌کنی که توان خریدش رو نداری هر برندی از محصولات خود یک سری تولیدات داره که نه به اون خوبی و همون شکل و شمایل رو داره.

ولی توصیه ما به شما این هست که حتما از برندهای اصل خرید کنید و مطمئن باشین که اصل هستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *