Taking too long? Close loading screen.
جی استایلیش
فرصتی برای بهتر دیده شدن شما

صنعت مد و لباس و مشهورترین زنان تاثیر گذار در این عرصه

صنعت مد و لباس و مشهورترین زنان تاثیر گذار در این عرصه

جی استایلیش مد

طراحان جزء شخص های نامدار صنعت مد و لباس هستند. آنها چشم اندازهای خود را به خطوط نامی هدایت می‌کنند خانه های قدیمی را می‌توانند احیا کنند و مارک های کاملاً مناسب با سبک زندگی بسازند.از ژان لانوین ، که امپراتوری خود را به عنوان یک کارآفرین قبل از قرن نوزدهم آغاز کرد ، تا ری مدرن کاواکوبو ، که طراحی موفق در زمینه هنر و طراحی است ، این زنان قدرتمند طرح هایی را ایجاد کردند که مد را تغییر داده و امروزه نیز بر ما تأثیر می گذارد.

مد و کارآفرین

Jeanne Lanvin

زنان طراح جی استایلیش مد

ژان لانوین ، یکی از اولین کارآفرینان زن در زمینه مد ، در سال 1889 یک خانه شیشه ای افتتاح کرد.

بعداً با الهام از دخترش ، مارگاریت ماری-بلانش دی پیترو ،لانوین با استفاده از ابریشم های ظریف و گلدوزی های زیبا شروع به ایجاد لباس های مجلل برای دختران کوچک کرد.

استراتژی فروشگاه های او از زمان او جلوتر بود – تا دهه 1920 ، خط تولید او به لباس های ورزشی ، خزدار ، دکوراسیون منزل ، لباس زیر ، لباس مردانه ، لباس شنا و عطر گسترش یافت.

 مد و معماری

Madeleine Vionnet

زنان طراح جی استایلیش مد

ویونت که به عنوان”معمار در میان فشنیست‌ها” قلمداد می شود ، هنگامی که خانه مد خود را در سال 1912 راه اندازی کرد ، برای همیشه مد و فشن را تغییر داد.

لباسهای او تقلید از تندیس های کلاسیک یونان بود. خانم ها عاشق راحتی و لباس و سبک او شدند. همانطور که یک بار گفت: “وقتی زنی لبخند می زند ، پس لباس او نیز باید لبخند بزند.”

 مد و ماندگاری

Coco Chanel

زنان طراح جی استایلیش مد

کوکو شانل ، طراح کلاسیک ، مفهوم کالاهای اساسی را: که یک عمر دوام دارند تعریف کرد. لباس مشکی کوچک، ژاکت توید، بیانیه گردنبند کوکتل.

اما این پارچه نوع جرسی بود که می توانست طراح فرانسوی روی آن الگو درآورد.

او با شروع کار خود در طول جنگ جهانی اول ، او اولین طراح و اصلیترین طراحی بود که از مواد مخصوص، طاحی لباس زیر را در کل مجموعه خود به نمایش گذاشت. برای مطالعه بیشتر در مورد خانم شنل و سرگذشتش روی این مقاله کلیک کنید.

 مد و خالق

Claire McCardell

زنان طراح جی استایلیش مد

مک کاردل خالق مد آمریکا محسوب می شود.

پس از تولد انبوه و لباسهای آماده در دهه 30 ، آمریکا تلاش کرد تا هویت مد خود را دوباره پیدا کند. مک کاردل مدلهای شیک و کاربردی ایجاد کرد. مد فرانسه را مانند: لباس های شیک جیب دار، لباس های چند منظوره ، پلیسه های آزاد ، و سارافان های ساخته شده از جنس پنبه ، جین و پیراهنهایی برای روز و شب ایجاد می کند .

 مد و اولین طراح

Elsa Schiaparelli

زنان طراح جی استایلیش مد

 السا کار خود را از سال ۱۹۲۷ توسط جاکت های دست ساز بافتنی آغاز کرد. این کار برای او بسیار پرفروش بود و سبک او را تعریف می‌کرد؛ مدل ها عالی و متناسب با پیچ و تاب های غیرمنتظره بودند که کاملاً تن خور عالی داشتند. اولین کسی بود که از زیپ به عنوان یک مدل برای لباس ها استفاده کرد و این قطعه را در  معرض دید در لباس نشان میداد.و همکاری خود را با هنرمندان زیبایی مانند سالوادور دالی و مرت اوپنهایم اعلام کرد سبک منحصر به فرد او باعث شد که مجله تایم او را به عنوان اولین زن طراح مد معرفی کند.

مد و خلاقیت

Mary Quant

زنان طراح جی استایلیش مد

در واقع همه  طراحان مری کوانت را توسط خلاقیت در طراحی دامن کوتاه می شناسند. در طول دهه 60 در لندن ، کوانت الهام خود را در خیابانهایی یافت که او را احاطه کرده بودند. او یک بار گفت: “این دختران جاده کینگ بودند که دامن کوتاه را اختراع کردند. من لباس های ساده ، جوان و ساده ای می ساختم که می توانستید در آن حرکت کنید ، در آن می توانستید بدوید و بپرید.” لباسهای کوتاه او در رنگهای زنده، همراه با جوراب شلواری چاپی و رنگی و سرگرم کننده واقعا یک دوره مشخصی را یادآوری می کند.

مد و خلق پسر فقیر

Sonia Rykiel

زنان طراح جی استایلیش مد

طراح فرانسوی ، سونیا ریکیل ، که در دوران بارداری خود در سال 1962 به دنبال ژاکت های نرمتر بود ، شروع به ایجاد طرحی در خط مد همسرش(Sam Rykiel) کرد ، از جمله یک ژاکت راه راه و تنگ که او را “پسر فقیر” نامید. خیلی زود، ژاکت و لباسهای بافتنی او نحوه درک خیلی ها رااز مد تغییر داد. وی که یک شورشی در زمان خودش و یک طراح محبوب در مد بود ، اولین طرحی که به درستی چاپ میشد و کلمات یا عباراتی را روی ژاکت چاپ می کرد. این باعث الهام بخشیدن زنان برای بیانیه برروی لباسها شد.

 

Elsa Peretti

زنان طراح جی استایلیش مد

این طراح جواهرات ایتالیایی با زیبایی و ساده اندیشی بی انتها، انقلابی در صنعت مد ایجاد کرد. در اواخر دهه 60 ، او با کار در هالستون ، تیفانی و جورجیو دی سانت آنجلو که اکنون دیگر از کار افتاده است ، هوای ساده و پر زرق و برق‌ای را به نیویورک آورد. برخی از مشهورترین طرح های او امروزه از اشک قطره تیفانی گرفته تا گردنبند آویز گرد همچنان به عنوان بهترینها باقی مانده‌اند.

 

Vivienne Westwood

زنان طراح جی استایلیش مد

دام ویوین وست وود ممکن است مسئول یکی کردن و نزدیک کردن آخرین مد روز و پانک( در این مقاله بیشتر به این سبک پرداخته شده است.) باشد. وستوود که یک فعال تاجر و طراح است از حقوق مدنی گرفته تا تغییرات آب و هوایی در کار خود همه را لحاظ می‌کند،  در واقع به بهترین نحو از همه چیز ایده گرفته و آخرین مد روز را طراحی می‌کند. در دهه ۹۰  بوتیک خود را باز کرده است. امروزه برچسب نام خود را به عنوان Vivienne Westwood Red Label تاسیس کرده است.

Rei Kawakubo

ری کاواکوبو به عنوان زنی که برای زنان دیگر طراحی می کند ، همیشه ساختارهای اجتماعی سنتی مد را به چالش می کشد و هرگز هنر را به دلیل سبک پوشیدن به خطر نمی اندازد. او که سابقه هنرهای زیبا را دارد ، Comme des Garçons را در سال 1973 راه اندازی کرد و اولین مجموعه خود را در سال 1981 در پاریس به نمایش گذاشت.

قاب های بزرگ ، هندسی و لباس های شکسته و از هم گسیخته در پالت های رنگ خنثی سبک مدرن و جدی او را ثابت میکند.

نتیجه گیری:

تا اینجا در مورد زنان طراح و تاثیرگذار در صنعت مد را بررسی کردیم. البته ناگفته نماند که تعداد آن‌ها بیش از این هست که در مقاله های بعدی از آنها یاد می کنیم.

 همیشه باید به یاد داشته باشیم که اصل صنعت مد تاثیرگذاری لباس ها نسبت به فرهنگ سنتی تمدن و زمانه خودش است. بعضی مواقع ساختارشکنی ها باعث می شود که طراحی معروف تر شود ولی هر ساختارشکنی در واقع نشانگر بهترین مد و بالاترین آن نمی باشد. با خواندن مقاله های بیشتر و کتاب های در مورد تاریخ صنعت مد و پیدا کردن طراحان ای مشهور اعم از زن و مرد می توان بیشتر این صنعت گسترده را شناخت و سبکی برای طراحی لباس ها و طراحی مان پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *