کدام مدل رو می‌پسندی؟

کدام مدل رو می‌پسندی؟

شاید گره زدن روسری های مختلف یک کمی قدیمی به نظر بیاد ولی این استایل دوباره برگشته و خیلی بیشتر داره ازش استفاده میشه. یاد گرفتن چند مدل از این روسری ها توی مهمانی ها شیک تر به نظر بیای.

این چند نمونه از نمونه های بسیار ساده و راحت هست که واست انتخاب کردیم. خیلی هامون روسری یا شال هایی داریم که نمی توانیم بیرون ازشون استفاده کنیم و یا نه از کمد لباس مون حذفشون کنیم. مثل شال و روسری های گل گلی، حریر و خیلی نازک، خیلی باریک و حتی اونهایی که ساتن هستند و روی سر به راحتی قرار نمی گیرند.

حالا صرفاً شال ها فقط برای خانمها نباید استفاده بشه، چطور؟

 خیلی از شال های زمستانی و  پترن چهارخونه یا راه راه و یا ساده برای آقایان هم مناسب هستند که همه می توانند با انتخاب هر کدام از مدل هایی که برای لباس شما مناسب است آنها را امتحان کنند.

پس بزن بریم ببینیم هر کدام از مدلها چه اسمی دارند و چطور بسته میشن:

1. شال گردن چهار دست:

 اول شال خود را نصف کنید از پشت گردن آویزان کنید در یک طرف فشار یک حلقه ایجاد کنیم.

 یک طرف آویز شال را به داخل حلقه بیندازیم را بکشید.

 حالا حلقه را یکبار بپیچانید.

 حالا یک بار دیگر انتهای آویز شال را از داخل حلقه رد کنید و باز آن را بکشید.

 شال را متناسب تنظیم کنید که کاملاً صاف و مرتب روی گردن شما قرار بگیرد.

 اگر که انتهای شال بیرون بود آن را به داخل ببره تا پیدا نشه.

2.شال تا شده:

شال خود را از نصف تا بزنید و وسط  آن را در نیمه پشت گردن خود قرار دهید. با یک حلقه از یک طرف و ادامه شال در طرف دیگر آن را به داخل حلقه بیاندازید و دوباره این کار را تکرار کنید تا به حالت دلخواه برسید.

3.شال گره دار:

خیلی ساده هست! فقط کافیه که ۳ تا گره یا بیشتر در شال خود ایجاد کنید و اون رو مثل گردنبند از گردن خود آویزان کنید. میتونید هم تنگ تر باشه که به گردن بچسبد و یا بزرگتر باشه که آزاد بایستد.

4.حلقه دوقلویی:

 شال خود را از پشت گردن آویزان کنید حالا ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر از پایین شال خود را رها کن مابقی شال را تاب بده و بپیچان همین طور که این کار را انجام می‌دهی دور گردنت بنداز. تا دوباره میتونی دور گردنت را بپوشونی و دوباره ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر از انتهای شارژر را رها کن و به دیگر سرشال گره بزن تا اون پیچ پیچی ها باز نشه.

5.دراماتیک:

 این مدل رو همه دخترا بلد هستند. شال خود را به سه قسمت تقسیم کنید یک سوم آن رو از پشت گردن روی شونه بنداز و بقیه را به صورت خیلی شل دور گردن بچرخان تا دو طرف انتهای شاه به سمت پایین قرار بگیرند.

‏6.love لایر پیچ خورده:

 این مدل به مدل چهار هم شباهت داره با این تفاوت که انتهای آن گره نمیخوره و روی شانه ها آویزان میشه. اگر از شال های نخی استفاده کنید خیلی بهتر و گزینه مناسب تری هست. به دور گردن محکم تر کنید که آویزان های اون بیشتر بشه.

7.مدل بستن دو شال:

 برای این گره شما احتیاج به ۲ مدل شال دارید. بهتر است که دو شال با رنگ های کاملا متفاوت را یکی با پترن و یا یکی ساده باشه استفاده کنید. هر دو رو کنار هم قرار دهید و از پشت گردن آویزان کنید. حالا به انتخاب خود سه تا از ۴ تا آویز شال را در دست بگیرید و در انتها ۳۰ سانتی متر مانده به آخر شال گره بزنید. از توی حلقه ایجاد شده با گره رد کنید و آویزان کنید.

8.حلقه پیچ خورده یا حلزونی:

 شال خود را از نصف به پشت گردن بیاندازید به طرف جلو. هر کدام از آویزهای شال را به سمت شانه مخالف پیچ دهید و به پشت گردن گره بزنید تا باز نشوند. یا این که می‌تواند مانند عکس آنها را باز بگذارید و در داخل پیچ ها آنها را به دام بیندازید.

9.مدل مونرو:

 شال خود را نصف کنید و پشت گردن آویزان کنید گره در کنار گردن خود بزنید این کار ظاهر ای پیچیده و عجیب به هم می زند و بسیار جذاب به نظر میاد.

 10.شال گره خورده:

ابتدا شال خود را پشت گردن خود قرار دهید به طوری که یک طرف آن خیلی بلندتر از طرف دیگر باشد.

دور گردن خود را با آن طرف بلند بپوشانید (دور گردن خود بیاندازید)

 حالا باز طرف بلند شارژ را بگیرید و آن را از زیر شال در جلوی گردن به طرف بالا خود و به سمت شانه موافق ببرید. شال را بکشید تا ما محکم شود در واقع با این کار شما دارید شال را بهم می‌بافید.

این مرحله را انقدر تکرار کنید که به نتیجه دلخواه برسید.

11.شال ساده:

 شاد را تقسیم کرده و از پشت گردن آویزان کنید. شال به دور گردن تاب دهید و دو انتهای شال را از میان تاب دادن ها به طرف جلو بیاورید.

12.شال ضربدری:

وسط شال را پیدا کنید از پشت گردن آویزان کنید و هرکدام از آویز ها به صورت مخالف از روی سینه رد کنید و در پشت گره بزنید آن را تنظیم کنید تا به مدل دلخواه خود برسید.

این مدل بیشتر  روی نیم تنه‌ها و کنار استخر و دریا کاربرد دارد.

ناگفته نماند که بیشتر مدل‌هایی که مثال زده شد بستگی به ابتکار و سلیقه خودتون میتونید برای موهایتان استفاده کنید. حرکت ترکیبی با هر شالی می تونه بسیار جذاب و شیک باشه و استایل شما را عوض کنه تا همه رو به خود جذب کنید.

اگر به دنبال مدل های بیشتری هستید می توانید به وب سایت50+ ways to tie a scarf سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *